AEJ Shqipëri: të shkarkohet nga detyra drejtori në TVSH Rezart Aga, pas sulmit ndaj Top News

 

Shoqata e Gazetarëve Europian dega Shqipëri, dënon dhunën dhe pengimin e Rezart Agës ndaj ekipit të “Top News”, për të ushtruar detyrën e informimit të publikut.

Një ditë më parë Aga, ka ndaluar ekipin e “Top News”, të transmetonte nga Sheshi Skënderbej atmosferën para ndeshjes së europianit. Ai ka shkuar më tej duke kërcënuar dhe ofenduar gazetaren dhe kameramanin, duke ju hequr dhe kabllot e transmetimit live.

AEJ Albania, e konsideron një veprim që cënon rëndë lirinë e medias dhe të patolerueshëm sidomos kur vjen nga një person që është vetë i angazhuar në media, si drejtor pranë Radio Televizionit Publik Shqiptar.

AEJ Albania, i bën apel Këshillit Drejtues të “RTSH” ta shkarkojë menjëherë nga puna drejtorin Rezart Aga, për shkejle jo vetëm të etikës, por edhe kërcënimin e hapur ndaj ekipit të “Top News”. Në median publike që financohet nga taksapaguesit, nuk mund të punojnë njerëz që kërcënojnë dhe sulmojnë gazetarët në ushtrimin e detyrës.

AEJ  Shqipëri, shpreh solidaritetin maksimal dhe mbështetjen ndaj kolegëve Geriola Hate dhe Eno Çuçllari,  të cilët u penguan të zhvillonin të lirë punën e tyre dhe do të informoj edhe organizmat ndërkombëtar për këtë çështje.seo sorgulama
site analiz
seo analiz
google sıra bulucu
backlink sorgulama
sunucu tarama
çekiliş
çekiliş sitesi
Who is
html kod şifreleme
seo
hacklink
hacklink satış
hacklink panel
canlı bahis
cialis
cialis fiyat
site analiz Gameloopmozrankbypass shellr57 shellbacklink satışwso shellkadın newsc99 shellkadına özelwebroot shellc99 shellworld newsseo analysismakale programıinstagram takipçi hilesitatto girlsçekiliÅŸ sitesigoogle newshtml code encryptionhacklink seomeme küçültmebacklink alwso shellserver scanwso shelloyun indirsite hız testisunucu taramawso shellsite speed testseo newshtml kod sifrelemeseo analysishacklink panelpubg hile alWordPress Free Themeswordpress free temabacklink saleshtml kod sifrelemesunucu taramaseo sorgulaseo sorgulamahacklink satışbacklink satışseo analizTanıtım Yazsıseo araclarıseo analizbacklinkwordpress themesseohacklinkbacklink alwordpress ücretsiz temaWho isLeave a Reply